נהיגה בשכרות

נהיגה תחת השפעה

רמת האלכוהול בדם ניתנת לבדיקה עצמית בעזרת מכשירי נשיפה שונים, מכאניים (חד פעמיים), או דיגיטאליים (רב פעמיים), הניתנים לרכישה באופן פרטי. תכנן מראש.

למי שיוצא עם חברים - דאגו מראש למנות נהג תורן, שיתחייב להימנע לחלוטין משתיית אלכוהול, על כל סוגיו. אפילו לא 'שלוק' בירה.

למי שיוצא לבד – מומלץ להשתמש בתחבורה ציבורית.

 

אדם הנוהג לשתות על בסיס קבוע, יומי, ואף שבועי, ראוי לו כי יחזיק ברכבו מכשיר בו יוכל להיעזר, בטרם יעלה על הכביש, לבדיקת רמת האלכוהול בדמו, ולצורך קבלת ההחלטה הגורלית לעניין כשירותו לנהיגה.

גורליות ההחלטה אינה אך לעניין הציות לחוק, או ההימנעות מהתקלות בבדיקה משטרתית, אלא בראש ובראשונה- מניעת סיכון חיי שאר הנוסעים ברכב, חיי כלל הציבור, ולא פחות חשוב - חיי הנהג עצמו


בהיעדר אפשרות לבדיקה עצמית, ובמקרה של ספק לגבי כושרך לנהוג - אין ספק! אל תנהג!

זכור - ההחלטה גורלית, אולי הגורלית בחייך! אל תשתה ותנהג!


החוק מבחין בין שני מצבי נהיגה שונים בהקשר לנהיגה לאחר צריכת אלכוהול:

האחד - "נהיגה תחת השפעת משקה משכר"

 והשני - "נהיגה בשכרות"


עבירת 'נהיגה בשכרות' מוגדרת כחמורה יותר, וככלל, תיוחס לנהג שבדמו נמדדה כמות אלכוהול העומדת כיום על 390 מיקרו-גרם ומעלה של אלכוהול בכל ליטר אחד של אויר נשוף, זאת בבדיקת נשיפה (ינשוף)

או לחילופין

50 מיליגרם אלכוהול בליטר אחד של דם, וזאת - בבדיקת דם.

ביצוע כל אחת משתי הבדיקות אמור להצביע על כמות דומה של אלכוהול בדם. 


העבירה - 'נהיגה תחת השפעה', עתיקת יומין בספר החוקים הישראלי והולדתה טרם חקיקת חוקי השכרות החדשים. היא נחשבת קלה יותר, ומהווה מפלט, מקום בו מתקשה התביעה להוכיח את סעיפי האישום לכדי גיבוש עבירת נהיגה בשכרות. 


ככלל, כל אחד משני המצבים מתייחס לנהיגה אסורה המתבצעת לאחר צריכת משקה המכיל אלכוהול. לעניין מאמר זה, הרי ששני המצבים מתייחסים כאמור לנהיגה אסורה, והעושה כן, הריהו נוהג בשכרות.

 

הואשמתם בנהיגה בשכרות?

פנו אלינו בהקדם האפשרי, אנחנו לשירותכם.

צוות המשרד, דויטש עורכי דין, מתמחים בדיני תעבורה כבר מעל 50 שנה.

טלפון: 03-6419922